Orbán Bakuban: Grúziában is sokat várnak a magyar EU-elnökségtől
Orbán Viktor miniszterelnök kedd reggel kétoldalú megbeszélést folytatott Mihail Szaakasvili grúz elnökkel Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban.
Orbán Viktor miniszterelnök kedd reggel kétoldalú megbeszélést folytatott Mihail Szaakasvili grúz elnökkel Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban.
Az MSZP szerint rossz irányba mennek a dolgok. A Jobbik újratárgyalná az államadósságot, az LMP szerint a kormány politikája szegényellenes - a pártok Orbán Viktor parlamenti beszédére reagáltak.
Orbán Viktor nem támogatja azt a javaslatot, hogy Magyarország tagadja meg a korábban felvett hitelek visszafizetését. A miniszterelnök hétfőn, a parlamentben napirend előtt elhangzottakra reagálva leszögezte: a kormány ilyen lépést nem fog kezdeményezi, ilyen irányú beadványt nem fog támogatni.
Orbán Viktor kormányfő nem csinált titkot abból, hogy kész elmenni a lehetőségek határáig az ország mozgásterének tágítása érdekében. Csakhogy e törekvésnek nagyon komoly külső akadályai vannak. Nagy Attila Tibor, a Méltányosság Politikaelemző Központ munkatársa ezeket a korlátokat veszi sorra.
A stresszes munka és a rendszertelen táplálkozás jelei látszanak Orbán Viktor kormányfőn, de elődei is meghíztak a hivatalban – írja a Blikk.hu.
Az eddig is világos volt, hogy Gyurcsány Ferenc nem fogja feladni politikai ambícióit, a kérdés csak az lehetett, hogy mikor, kikkel és mivel indul majd újra harcba - olvasható Török Gábor blogján.
Göncz Kinga szocialista európai parlamenti képviselő szerint informális beszélgetéseken Brüsszelben már felmerült, hogy Orbán Viktor és Magyarország ezzel a kormánnyal alkalmas-e az Európai Unió soros elnöki tisztének betöltésére.
Orbán Viktor szerint az önkormányzati választás tétje, hogy az elmúlt hetekben megteremtett alapokra emeljék és állítsák talpra Magyarországot. A kormányfő ezt a Fidesz választási kampánynyitó nagygyűlésén mondta, a SYMA-csarnokban, ahol beszédet mondott Kósa Lajos debreceni polgármester és Tarlós István, a Fidesz-KDNP főpolgármester-jelöltje is.
A helyzet komoly. Orbán Viktor szerint Magyarország gazdasági szabadságharcot vív a Nemzetközi Valutaalappal az önálló gazdaságpolitikáért A helyzet komoly – hallani ugyanezt az MSZP-től és a baloldali véleményformálóktól. Szerintük a kormány száz nap alatt romba döntötte a gazdaságot, bármikor beüthet a krach. De van-e ok szabadságharcról, avagy csőd közeli helyzetről beszélni?
Amikor Orbán Viktor szeptember 7-én, a Professzorok Batthyány Körének tagsága előtt értékelte kormánya első 100 napos tevékenységét, kódolt utalásokkal, virágnyelven igyekezett felkészíteni a közvéleményt a várható nehézségekre, az elkerülhetetlen áldozatvállalásra. Populista énje gátolja benne, hogy ezt nyíltan is kimondja. Így aztán szónoklata paradox módon egyszerre kívánta feltárni és elfedni a valóságot. De a kör négyszögesítése csak szavakban működik, a gyakorlatban nem.
Megpróbálja visszaszerezni a kezdeményezést az unió állandó elnökétől Orbán Viktor, vagy kapóra jön neki, hogy a soros elnökség élén kevés feladat, így kevés rivaldafény jut rá? Melyik áll majd érdekében a belpolitikában konfrontatívnak ígérkező jövő félévben? – teszi fel a kérdéseket a HVG friss számának összeállítása.